Domowa sesja noworodkowa - Katarzyna Hanus

Naturalna domowa sesja noworodkowa

Domowa sesja noworodkowa – Kraków 

 

Naturalna sesja noworodkowa w domu 

Często dostaje od Was pytania jak wygląda sesja noworodkowa w domu, dlatego w dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć ten temat. 

Przeważnie taka sesja kojarzy się z wyjściem do studia. Jak już wiecie ja nie wykonuje sesji w studio tylko właśnie w Waszym domu lub plenerze. Dzięki temu, że spotykam się z Wami w Waszych czterech kątach, zdjęcia są jedyne w swoim rodzaju i ponadczasowe. Dla noworodka taka sesja jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie narażacie maluszka na dodatkowy stres związany z wyjściem w zupełnie nowe miejsce. To również dla rodziców mniej stresująca sytuacja. Nie musicie się martwić, czy zdążycie przyjechać na czas, czy na pewno wszystko ze sobą zabierzecie, oraz o to jak maluszek zareaguje na taką wycieczkę. Wasz dom daje ogromny komfort. Jesteście w bezpiecznym miejscu, które znacie. Ja również na takiej sesji daje Wam i noworodkowi tyle czasu ile potrzeba. Zdaje sobie sprawę, że takie sesje lubią się przedłużyć, bo się zdarzy karmienie, przewijania itp. Spędzam z Wami tyle czasu ile potrzeba, bez stresu, że kolejni klienci czekają jak to może mieć miejsce w przypadku sesji studyjnych. Na sesje noworodkową warto umówić się odpowiednio wcześnie, żeby mieć pewność, że będę mieć wolny termin. 

noworodki bliźniaki
stópki noworodka
łóżeczko dla bliźniaków
stópki noworodka
drewniane łóżeczko dla noworodka
bliźniaki noworodki
nóżki noworodka

 

   Sesja noworodkowa w domu – czy moje mieszkanie się nadaje?

 

Jak przy każdej sesji w domu dostaje wiele pytań o to czy na pewno Wasze mieszkanie się nadaje do sesji. Zawsze Was uspokajam, że dla mnie najważniejsze są emocje, relacje, które mogę dla Was zapisać w postaci zdjęć. Ponieważ na takiej sesji nie używam lamp błyskowych to dla mnie bardzo ważny jest dostęp do naturalnego światła, czyli okna. Przeważnie zdjęcia robię w sypialni i w pokoju dziennym. Nie przychodzę do Was, żeby sprawdzać porządek w Waszym domu, pamiętajcie mieszkanie jest tylko tłem dla Was i i Waszych emocji, po które przyszłam. Nie mniej jednak przed naszym spotkaniem proszę Was zwykle, żeby zwrócić uwagę na pewne drobiazgi, które mogą przeszkadzać podczas robienia zdjęć. Są to na przykład zostawione pieluszki, reklamówki z zakupami, laktator itp. Takie rzeczy łatwo gdzieś usunąć i dzięki temu na zdjęciach nie ma tzw. „przeszkadzajek”, które odwracają niepotrzebnie uwagę od fotografowanych osób. 

Sesja w domu to doskonała pamiątka dla Waszej rodziny.

W co się ubrać na sesję w domu?

 

Ten temat jest poruszany podczas każdej sesji. Nie ważne czy mamy się spotkać na sesji noworodkowej, ciążowej, rodzinnej itp. Zasada co do ubioru jest taka sama, im mniej tym lepiej. Najlepiej się sprawdzają naturalne barwy jak: biały, beżowy, błękitny, szary itp. Są to kolory, które zawsze się sprawdzają. Najbardziej mi zależy, żeby unikać ubrań z mocnymi napisami, wzorami i postaciami z bajek. Przed każdą sesją wysyłam do Was poradnik z inspiracjami odnośnie ubioru, jak łączyć kolory itp. Ja zawsze służę pomocą, jeśli potrzebujecie się coś doradzić to zawsze chętnie Wam pomogę.  

noworodki bliźniaki
noworodek na rękach
sesja lifestyle krakow
bliźniaki noworodki
noworodki bliźniaki
sesja noworodkowa w domu
noworodek w ramionach taty
stópki noworodka

 

   Jak wygląda sesja noworodkowa w domu?

 

Na domową sesję noworodkową przeważnie się umawiam w godzinach porannych ok godziny 11, taka sesja trwa około 1,5-2h. Jeżeli na sesji jest starsze rodzeństwo to staram się zwrócić na brata, siostrę szczególną uwagę. Doskonale zdaje sobie sprawę jak pojawienie się nowego członka rodziny może być trudne i ciężkie do zaakceptowania przez starsze rodzeństwo. Znam to z własnego doświadczenia. Mam dwóch synków z bardzo małą różnicą wieku i wiem jak początki potrafią być trudne. Przed naszym spotkaniem dopytuje mamę jaka jest sytuacja, czy rodzeństwo jest raczej otwarte na obcych? jak zareagowało na pojawienie się nowego członka rodziny? Dzięki temu, jadąc do Was wiem czego się spodziewać i jak reagować. Na moich sesjach często bawię się z dzieciakami, angażuje i proszę rodziców do wspólnej zabawy podczas której fotografuje Wasze prawdziwe emocje. W międzyczasie robię zdjęcia samych rodziców z noworodkiem oraz samemu noworodkowi.

Podczas naszego spotkania zawsze zachęcam mamy do zrobienia kilku ujęć podczas karmienia piersią, jeśli oczywiście mama karmi naturalnie. To przepiękna pamiątka, której ja niestety nie mam i bardzo żałuje.   

pokój dla chłopca dodatki
noworodek u mamy
raczka noworodka
Duże okno w salonie
stópki noworodka
chrzest w krakowie
rodzina z nowordkami i psem
pies w dziecięcym pokoju
chrzest w krakowie
Duże okno w salonie
chrzest w krakowie
pies na żółtym fotelu
żółty fotel
noworodek w ramionach taty
bliźniaki noworodki

  

Jeśli macie więcej pytań lub nie jesteście do końca przekonani czy taka domowa sesja noworodkowa jest dla Was odpowiednia to serdecznie zapraszam do kontaktu. Chętnie z Wami porozmawiam i omówię wszystkie szczegóły.

 

Zapraszam:

 

blog/cennik/kontakt

error: Content is protected !!