Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze - Katarzyna Hanus

Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze

Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze

Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze

Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze

Często się zastanawiacie jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze, dlatego przygotowałam dla Was kilka praktycznych porad. Zapraszam do sprawdzenia moich sześciu wskazówek.

1

1

Termin

Termin

Kiedy mamy ustalony termin to może się zdarzyć, że sesje trzeba będzie przełożyć np. z powodu złej pogody. Nasze spotkanie przeważnie przekładamy gdy jest duże prawdopodobieństwo burz, intensywnych opadów, silnego wiatru itp. Zachmurzone niebo nie jest powodem, żeby przekładać spotkanie. Wbrew pozorom pochmurny dzień to doskonały dyfuzor dla słońca i zdjęcia w takich warunkach wychodzą bardzo dobrze. W plenerze w większości przypadkach umawiam się na sesję ok 1,5 h – 2 h przed zachodem słońca, podczas tzw. „golden hour”. Wtedy jest najpiękniejsze światło do wykonania zdjęć w plenerze. Nie zawsze jest to możliwe, żeby się umówić na sesje w plenerze przed zachodem, zwłaszcza gdy w sesji biorą udział małe dzieci. Wtedy indywidualnie dobieramy godzinie.

2

2

Miejsce

Miejsce

Kiedy ustalimy termin naszego spotkania to w zasadzie mamy najważniejsze gotowe:) Teraz pozostaje ustalić miejsce, w którym się spotkamy. Jako fotograf mam kilka swoich ulubionych plenerów, jednak często chcecie się spotkać w miejscu, które znacie i lubicie. Dla mnie nie jest to problem jeśli umówimy się tam gdzie zaproponujecie. Chyba, że będę wiedziała, że w tym miejscu nie uda nam się na spokojnie zrobić zdjęć, wtedy sugeruje wybór innej lokalizacji. Przy wyborze odpowiedniego pleneru duże znaczenie ma: czy panuje tam cisza i spokój, czy łatwo się tam dostać? To wszystko omawiamy wspólnie przed naszym spotkaniem.

Jeżeli chcecie zrobić sesję w miejscu, które jest objęte dodatkową opłatą za wstęp lub fotografowanie, wówczas opłata ze wejście leży po Waszej stronie.

 

3

3

Im mniej rzeczy tym lepiej

Im mniej rzeczy tym lepiej

Na sesję rodzinną w plenerze postaracie się nie zabierać takich rzeczy jak nosidła, wózki i inne niepotrzebne rzeczy, które tylko będą nam ciążyć i przeszkadzać podczas zdjęć. Wiadomo przy małym dziecku aż kusi, żeby zabrać ze sobą cały ekwipunek, jednak proszę ogranicz te rzeczy do absolutnego minimum. Jeśli podczas naszego spotkania będziecie obładowani, to gwarantuje Wam, że nie użyjecie 95% z tych rzeczy, a będą bardzo przeszkadzać. Pamiętajcie im mniej tym lepiej:)

nie zabierać

 

4

4

Bezpieczeństwo podczas sesji w plenerze

Bezpieczeństwo podczas sesji w plenerze

Na sesje w plenerze polecam, żebyście odpowiednio się zabezpieczyli przed kleszczami czy komarami. Ja na każdą sesję zabieram swoje preparaty przeciw kleszczom, które Wam udostępniam. Jednak zawsze staram się Wam też o tym przypomnieć przed naszym spotkaniem. Niestety podczas biegania po łąkach, trawach czy lasach musimy wziąć pod uwagę ryzyko ukąszenia przez różne insekty. Ja sama niestety raz tego doświadczyłam i musiałam leczyć ugryzienie antybiotykiem.

5

5

Przede wszystkim wygoda

Przede wszystkim wygoda

To wbrew pozorom bardzo ważna wskazówka. Wybierając ubranie na sesję pamiętajcie, żeby było Wam wygodnie i komfortowo. Wiadomo, że chcecie wyglądać jak najlepiej ale nie zapominajcie, żeby strój Was nie krępował. Sesje rodzinne w plenerze ze mną to przede wszystkim sporo zabawy z dziećmi dlatego ważne jest, żebyście mieli na sobie założone wygodne rzeczy. Jeśli chodzi o stylizację, dobór kolorów to zawsze wysyłam Wam mini poradnik z inpisracjami co do ubioru. Zawsze chetnie coś doradzę jeśli tylko będzie taka potrzeba.

6

6

Dobry nastrój

Dobry nastrój

Wiem, że spotkanie z fotografem może być dla niektórych stresujące. Ale zaufajcie mi, sesja ze mną to nic innego jak wspólny spacer, dużo gadania, śmiania i zabaw. Jeśli na sesji okaże się, że macie złe humory to uwierzcie mi dzieci to wyczują i też będą niechętne na spotkanie. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, żebyście czuli się komfortowo.

Mam nadzieję, że te kilka wskazówek trochę pomogą Wam przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze. Wydaje mi się, że z tego wszystkiego najważniejszy jest ostatni punkt a mianowicie dobry nastrój;)

 

”mama
”żółta
”Córeczka
”zabawy
”mama
”biała
”tata
”radość
”zakochani
”młodzi
”mama
”rodzice
”piknik
”rodzina
”Sesja
”rodzina

Myślisz o sesji rodzinnej w plenerze?

Myślisz o sesji rodzinnej w plenerze?

Zapraszam:

theflamboyante.compop over to these guys
Zapraszam:

 

error: Content is protected !!