fbpx

Jak wygląda sesja w plenerze?

 

Kiedy się umówić na sesję w plenerze?

Na początku ustalamy jaka sesja w plenerze Wam się marzy. Czy chcecie by odbyła w miejskim urokliwym klimacie, czy może wolicie sielskie otoczenie i zdjęcia typowo na łonie natury? Oczywiście jeśli zależy Wam i na tym i na tym to nie stanowi to dla mnie problemu, tylko musimy to ustalić odpowiednio wcześniej. Zawsze wysyłam Wam garść inspiracji, żebyście mogli zobaczyć co Wam się najbardziej podoba. Kolejną bardzo istotną kwestią jest wybór terminu. W plenerze zależy mi na wykonaniu sesji podczas tzw. złotej godziny. Wtedy mamy magiczne światło, które nadaje zdjęciom niesamowity charakter. Złota godzina to miej więcej 1-1,5 h przed zachodem słońca. W związku z tym godzina zależy odpowiednio od pory roku. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. W przypadku sesji rodzinnych z maluszkami wiadomo, że nie możemy umówić na zbyt późną porę ponieważ dziecko będzie zbyt zmęczona. Zatem wybór odpowiedniej godziny ustalam indywidualnie przed każdą sesją. Nigdy nie sesje w plenerze nie umawiam się w godzinach południowych kiedy mamy bardzo mocne słońce. Robienie zdjęć w takich warunkach może spowodować wiele kłopotów.

 

Jak się ubrać na sesję w plenerze?

 

Kiedy mamy już wybrany termin, miejsce oraz charakter sesji w plenerze wówczas możemy przejść do pytania, które Was nurtuje najbardziej. W co się ubrać na sesję? To najczęściej zadawane przez Was pytanie zaraz obok pytania o to jak wygląda sesja w plenerze. Jak już mamy ustalony termin sesji wówczas przesyłam do Was garść inspiracji odnośnie ubioru, jak łączyć kolory itp. 

Poniżej kilka rad na co zwrócić uwagę przygotowując strój na sesję w plenerze:

  1.  Wybierz odpowiednią gamę kolorystyczną. Zaleca się by to były max 3 kolory. Wybierz takie w których dobrze wyglądasz i dobrze się czujesz. Najlepiej sprawdzają się stonowane kolory jak np. biele, beże, brązy, błękity, granaty itp.
  2. Unikajcie wzorzystych ubrań. Chodzi mi to o to, żeby nie zdarzyła się sytuacja, w której np. mama ma sukienkę w kwiaty, córeczka w groszki a tata koszule w kratę. Wtedy na zdjęciu będzie bałagan i będzie mało spólny odbiór zdjęć. Można mieć wzory jednak nie za wiele na raz:)
  3. Ubrania dla dzieci powinny być bez postaci z bajek czy napisów. Tego typu ubrania bardzo odwracają uwagę od fotografowanej osoby.

Ten temat jest dość obszerny, dlatego już wkrótce pojawi się cały wpis poświęcony temu jak się ubrać na sesję w plenerze.

Pamiętajcie najważniejsze, żebyście się dobrze czuli w tym w czym przyjdziecie. 

style=”text-align: center;”>Jak wygląda sesja w plenerze?

Spotykamy się w ustalonym miejscu i o ustalonej godzinie. Nasze spotkanie trwa zazwyczaj ok 1,5 godziny. Spędzamy go w formie wspólnego spaceru bez stresu, na luzie. Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby nasze spotkanie było dla Was jak najmniej stresujące i jak najbardziej przyjemne. Najważniejsze w sesjach rodzinnych są dla mnie Wasze dzieciaki, z którymi chce złapać jak najlepszy kontakt. Podczas spotkania często bawię się z Waszymi dziećmi i staram się, żeby miło wspominały ten czas. Powiedzcie Waszym maluszkom, że idziecie na spacer z ciocią, która będzie czasem też robić zdjęcia. Nie mówcie im, że mają się uśmiechać do obiektywu itp. To może tylko wywołać przeciwny efekt. Ja naprawdę mam bardzo dobry kontakt z dziećmi i umiem złapać dużo uśmiechów bez proszenia o nie:)

Dostaję od Was bardzo dużo pozytywnych komentarzy, że sesja ze mną w plenerze to był niesamowity czas z czego bardzo się cieszę. I właśnie na tym mi zależy, żebyście oprócz pamiątki w postaci zdjęć, zapamiętali ten dzień jako coś wyjątkowego.

Mam nadzieje, że ten wpis rozwiał Wasze wątpliwości dotyczące sesji w plenerze. Jeśli tak i myślicie o  podobnej sesji to zapraszam do kontaktu.

 

Przykładowa sesja w plenerze

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda sesja rodzinna w plenerze, która odbyła pod koniec wakacji w Krakowie z Patrycją i jej cudowną rodziną. Patrycję poznałam przez instagrama. Jako mama dwójki dzieci szukałam mądrych informacji na temat wychowania dzieci, o radzeniu sobie z emocjami i tak trafiłam na konto Patrycji oraz jej stronę Mama Daje Radę. Patrycja Filak, razem ze swoim mężem działają też pod szyldem Wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata.

Bardzo polecam zapoznać się książkami, które ich wydawnictwo publikuje. Znajdziecie tam bardzo wartościowe książki dla dzieci oraz dla rodziców.

sesja rodzinna
sesja rodzinna w plenerze
sesja rodzinna w plenerze
mama daje rade
sesja w plenerze
sesja w plenerze
sesja w plenerze
sesja rodzinna w plenerze
zabawa z dziećmi
zabawa z dziećmi na dworze
sesja rodzinna w plenerze
sesja w plenerze
sesja w plenerze
sesja w plenerze
sesja w plenerze
zabawa z dziećmi na dworze
sesja dziecięca
sesja w plenerze
sesja w plenerze
sesja w plenerze
rodzinny piknik
zabawy z dziećmi na dworze
sesja w plenerze
sesja w plenerze
sesja w plenerze
bokeh
sesja z plenerze
sesja rodzinna
error: Content is protected !!