fbpx

Sesja dziecięca w domu

Ponieważ często mnie pytacie jak się taka domowa sesja odbywa, przygotowałam dla Was kilka wskazówek.

 

 

Jak się przygotować do sesji dziecięcej w domu?

 

Jednym z najczęstszych pytań/problemów jakie od Was dostaje jest to, że twierdzicie, że Wasze mieszkanie jest za małe, zagracone itp. Zawsze staram się Was uspokoić. Zdjęcia przeważnie wykonujemy w jednym lub dwóch pokojach.  Zależy czy jest to sesja z noworodkiem czy z większą rodziną. Dla mnie najważniejsze jest naturalne światło. A więc zależy mi, żeby robić zdjęcia w pomieszczeniu z dostępem do okna. To, że nie do końca macie uprzątnięte mieszkanie naprawdę nie stanowi dla mnie problemu. Sama mam dzieci w domu i doskonale wiem jak to wygląda. Proszę tylko, żeby zwrócić uwagę, aby w pokoju/miejscu gdzie ustalimy, że będziemy robić zdjęcia, było w miarę uprzątnięte. Wszystko po to, żeby na zdjęciach nie był wprowadzony niepotrzebny chaos w postaci np. prania w tle, opakowań po pieluchach itp. Ponieważ dla mnie najważniejsze jest światło naturalne (oraz emocje) to zawsze umawiam się z takich godzinach, żeby było widno z oknem. Godzina zależy oczywiście od pory roku.

 

Jak wygląda sesja dziecięca w domu?

 

Nasze spotkanie powinno być przede wszystkim świetną zabawą, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przed sesją powiedz dziecku, że przyjdzie “ciocia”, z którą będziecie się wspólnie bawić. Możesz wspomnieć, że “ciocia” będzie robiła zdjęcia, ale nie przykładaj do tego wielkiej wagi. Moja prośba – nie nazywaj mnie “panią fotograf”, ponieważ to stresujące, dla mnie również 😉 Sama jestem mamą, uwielbiam zabawę z maluchami i wiem, że to właśnie w jej trakcie dzieciaki są najbardziej szczere, a o to właśnie nam chodzi! Zależy mi na kadrach z Waszych wspólnych zabaw, dlatego zastanów się, jak najczęściej się bawicie. Skakanie po łóżku, podrzucanie, samolotu – wszystko co wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka.

 

W co się ubrać na sesję w domu?

 

To chyba drugie najpopularniejsze pytanie jakie od Was dostaję. Cała rodzina powinna do siebie pasować, dlatego przygotuj proszę ubrania, które będą ze sobą współgrały. Ważne, żeby kolorystyka była spójna. Najlepiej sprawdzają się jasne, kolory. Unikaj proszę mocnych kolorów i proszę również o nie zakładanie ubrań z postaciami z bajek. Wszelkie Elsy, Psi Patrol itp zostawcie na inne okazje:) To wszystko po to, żeby mocne napisy, wzory nie odwracały uwagi od fotografowanych osób.

Przed sesją przesyłam garść inspiracji jak łączyć kolory itp.

Podsumowanie

 

Największą zaletą tych sesji w domu jest fakt, że nikt inny nie będzie miał takich samych ujęć jak Wy,  są one unikatowe, bo Wy jesteście wyjątkowi i miejsce, w którym sesja będzie się odbywać, również jest jedyne w swoim rodzaju. Uchwycone kadry nie są efektem wyreżyserowania i ustawiania pozy. Fotografuję Was w naturalnych dla Was sytuacjach i okolicznościach. Czasami podpowiem co zrobić z ręką albo jak się obrócić, ale liczę na szalone pomysły Waszych pociech. Jeśli masz pytania czy wątpliwości, śmiało do mnie napisz. Z radością odpowiem na każde pytanie.   A w tym wpisie możecie zobaczyć domową sesję w świątecznym wydaniu. Jak sami widzicie świąteczna sesja nie musi odbywać się w studio. Podczas domowej sesji świątecznej najczęściej proponuje np. wspólne pieczenie, lub zdobienie pierniczków, ubieranie choinki, pakowanie prezentów. Wszystko co tylko wymyślicie możemy zrealizować w Waszych czterech kątach.

 

 

A na sesji spotkałam się z wspaniałą rodzinką Aleksandry Stabrawy, projektantki wnętrz. Bardzo gorąco polecam zajrzeć na jej bloga. Jest tam mnóstwo inspiracji oraz porad na temat aranżacji wnętrz.

Jeśli nadal nie jesteście pewni czy sesja dziecięca w domu jest dla Was, serdecznie zapraszam do kontaktu. Chętnie wszystko z Wami na spokojnie omówię.

error: Content is protected !!