Sesja lifestyle Kraków - Katarzyna Hanus
Rodzinna sesja lifestyle Kraków

Czym jest sesja lifestyle

Coraz częściej w internecie możemy przeczytać na temat sesji tzw. lifestyle. Co to takiego właściwie jest? Skąd moda na to? Sesje lifestyle to nic innego niż rejestrowanie Waszej codzienności w naturalny sposób. Bez sztucznych, wymuszonych uśmiechów. Tutaj przede wszystkim jest szczerość, radość, emocje, które nie są wyreżyserowane jak to jest w przypadku większości sesji studyjnych. Zaczęłam takie zdjęcia wykonywać kilka lat temu zupełnie nieświadomie, że jest na to określenie lifestye. Nigdy nie lubiłam studyjnych sesji a fotograf mi się tylko z takim czymś kojarzył, ze sztucznością, której bardzo nie lubię. Więc zaczęłam moją rodzinę fotografować w naszym domowym ognisku. Okazało się, że bliscy znajomi też by chcieli takie naturalne zdjęcia, bez przebieranek i udawania kogoś kim się nie jest. W tym momencie sesje lifestyle stają się coraz bardziej popularne. Wiele studyjnych fotografów zgodnie z tym trendem wprowadza do swoich ofert sesje lifestyle. Oczywiście taka sesja nie jest dla każdego. Każdy z nas jest inny, ma inny gust i styl. To, że mi się nie podoba studyjna fotografia nie oznacza to, że są brzydkie zdjęcia. Znam mnóstwo fotografów studyjnych którzy tworzą prawdziwe arcydzieła. Jednak to nie dla mnie i pewnie nie dla każdego. Na szczęście każdy może wybrać co mu się bardziej podoba i umówić się na taką sesję jaka mu w duszy gra.

 

Czy warto umówić się na sesje lifestyle? 

Według mnie tak! Uwierzcie mi Wasze dzieci po latach będą bardziej szczęśliwie gdy w albumie będą zdjęcia pokazujące Was, Wasze relacje, zabawy, wspólne momenty, zamiast tych sztucznie kreowanych i pozowanych w studio. Takie zdjęcia mają ogromną wartość.

 

 

rodzinna sesja lifestyle Krakow
sesja lifestyle Krakow
rodzinna sesja lifestyle
naturalna sesja w domu
sesja rodzinna lifestyle
sesja lifestyle Krakow
naturalna sesja w domu Krakow
sesja lifestyle w Krakowie
sesja lifestyle Krakow
rodzinna sesja lifestyle krakow
sesja rodzinna lifestyle kraków
sesja lifestyle
stare pianino
sesja rodzinna lifestyle
naturalna sesja w domu krakow
sesja lifestyle Krakow
sesja lifestyle Krakow
sesja lifestyle w krakowie
sesja lifestyle w krakowie
plakaty na sciane
sesja rodzinna w Krakowie
domowa sesja lifestyle w Krakowie
sesja lifestyle w domu

 Jak wygląda spotkanie ze mną podczas sesji lifestyle?

Jestem absolutną fanką naturalnych sesji rodzinnych w domu i plenerze. Kiedy się z Wami spotykam to spotkania te traktuje jak spotkanie ze znajomymi a nie klientami. Bardzo mi zależy na tym, żebyście na sesji czuli się, swobodnie i na luzie. U mnie jeszcze na etapie omawiania szczegółów przechodzimy na „Ty”:) Nie wyobrażam sobie inaczej pracować:) Kiedy przychodzę do Was, to zanim wyjmę swój aparat to się poznajemy i trochę rozmawiamy. Wasze  dzieci oswajają się z nową „ciocią”, która do nich przyszła:)

Na spotkanie nie przynoszę, żadnych specjalnych akcesoriów (jak np tła fotograficzne, czy przebrania). Najważniejsi jesteście Wy, Wasze relacje, emocje, bliskość, czułość, wspólnie spędzony czas. Jeśli tylko mi zaufacie i będziecie sobą na sesji to zarejestruje dla Was niezapomniane chwile.

Przed każdą sesją, przesyłam Wam moje poradniki, które pomagają Wam przygotować się do sesji.

naturalna sesje w domu w Krakowie
sesja rodzinna lifestyle w domu
sesja rodzinna lifestyle krakow
rodzinna sesja w domu kraków
sesja rodzinna lifestyle krakow
sesja rodzinna w domu
naturalna sesja rodzinna kraków
sesja rodzinna w domu w krakowie
Sesja lifestyle kraków
sesja noworodkowa lifestyle w Krakowie
domowa sesja kraków
fotel w kolorze pudrowy róż

   Jak wygląda sesja lifestyle?

 

Czy sesja lifestyle jest zupełnie pozbawiona pozowania? Nie do końca. Pamiętajcie nie jest to reportaż, w którym dokumentuje się zastaną rzeczywistość. W przypadku sesji reportażowych lub dokumentalnych (np. tzw. „sesja dzień z życia”) fotograf rejestruje to co zastał w danym momencie. Nie ingeruje w sytuacje, po prostu rejestruje rzeczywistość taką jaka jest.

W przypadku sesji lifestyle mamy do czynienia z naturalnymi kadrami, które na potrzeby zdjęć mogą być delikatnie modelowane. Czyli na przykład podpowiadam Wam gdzie stanąć, w którym pokoju zrobimy ujęcia, jakie zabawy z dzieckiem zrobimy. I ja podczas Waszego wspólnego czasu łapię wyjątkowe momenty. Więc mamy do czynienia powiedzmy z lekkim pozowaniem. Nie zostawiam Was samych sobie, jestem tam dla Was i jeśli uznam, że na przykład trzeba przesunąć stół to go przesuwamy:) Jeśli widzę, że zdjęcia wychodzą pięknie w konkretnym pomieszczeniu to sugeruje wtedy wykonać głównie tam zdjęcia. W przypadku sesji lifestyle w plenerze również łapię Wasze momenty ale mówię, gdzie stanąć co będziemy robić.

czytanie przed snem
sesja rodzinna w domu w krakowie
czytanie przed snem
czytanie z rodzicami
zabawy z dzieckiem w domu
zabawy z dzieckiem w domu
zabawy z dzieckiem w domu
zabawy z dzieckiem w domu

   Kilka zdjęć samych rodziców to „must have” każdej rodzinnej sesji lifestyle

 

Podczas naszego spotkania nie może też zabraknąć kilku ujęć samych rodziców. Przeważnie okazuje się, że ostatni raz kiedy mieliście wspólne zdjęcie to są zdjęcia ze ślubu:) Więc tym bardziej Was gorąco zachęcam do zrobienia sobie kilku ujęć sam na sam:)

sesja lifestyle dla par
sesja zakochanych krakow
biała kuchnia
naturalna sesja rodzinna kraków
sesja rodzinna w domu
biała kuchnia

Pamiętajcie sesja lifestyle to przede wszystkim dobra zabawa, relaks, wspólnie spędzony czas.

Jeśli masz więcej pytań na temat naturalnych sesji  lifestyle to zapraszam do kontaktu. Chętnie porozmawiam i omówię wszystkie szczegóły.

error: Content is protected !!