Sesja noworodkowa w domu - Katarzyna Hanus

Sesja noworodkowa w domu

Sesja noworodkowa – Kraków

Każda moja sesja z Wami to naturalne emocje, bez sztucznego pozowania. Tak samo jest w przypadku sesji noworodkowej lifestyle w domu. Nasze spotkanie to przede wszystko Wasz czas, Wasze relacje, bliskość bez niepotrzebnych akcesoriów. Liczycie się tylko Wy i Wasza rodzina. Podczas sesji noworodkowej w domu skupiamy się głównie na kadrach w których Wasze maleństwo jest w Waszych ramionach.

Zalety sesji noworodkowej w domu 

Umownie przyjęło się, że sesje noworodkową najlepiej wykonać do drugiego tygodnia. Wiąże się to z tym, że w tych pierwszych dwóch tygodniach maluszek większość dnia przesypia i nie mam z nim większych problemów. Ten trend wynika z tego, że takie sesje jeszcze do niedawna były wykonywane tylko w studio, gdzie noworodki są „pozycjonowane”. Na sesji w studio noworodek jest często przekładany i ustawiany w przeróżne pozycje. Dzięki temu, że mocno śpi, fotograf może łatwiej noworodka „ułożyć”.

Jak wiecie ja nie pracuje w studio, tylko spotykam się z Wami w Waszym domu. Ujęcia, które wykonuje są bardzo naturalne. Noworodek jest przede wszystkim w Waszych ramionach.  Nie ma dla mnie znaczenia czy Wasze maleństwo skończy 2 tygodnie czy będzie starsze. Najczęściej wykonuje sesje 3-4 tygodniowych  maluszków. W tym okresie przeważnie dziecku znika trądzik niemowlęcy. Wybór należy do Ciebie ja z przyjemnością spotkam się z Wami na sesji z kilkudniowym maleństwem lub starszym. Pamiętajcie, że w ofercie mam też tzw. sesje #fresh48h. Są to najbardziej naturalne sesje wykonane między 1 a 3 dobą życia maluszka.

Polecam nie umawiać się na ostatnią chwilę ponieważ mogę nie mieć wolnych terminów. Na sesje noworodkową najlepiej się umówić z minimum z miesięcznym wyprzedzeniem.

sesja lifestyle
ubranko dla noworodka
naturalna sesja noworodkowa
Noworodek w domu
stópki noworodka
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu
sesja lifestyle w domu
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa Kraków
sesja noworodkowa Kraków
sesja noworodkowa lifestyle
stópki noworodka

   Zalety sesji noworodkowej w domu

Dzięki temu, że spotykamy się w Waszych czterech kątach, odpada Wam dużo niepotrzebnych stresów. Zwykle przy narodzinach dziecka na początku każde wyjście może być dla Was sporym wyzwaniem. Martwicie się o to jak Wasze maleństwo zareaguje na podróż, czy będzie się dobrze czuło, czy nie będzie matudziło. W przypadku sesji w domu te wszystkie obawy znikają. Jesteście u siebie, w bezpiecznym i komfortowym miejscu. Nie musicie się martwić, że czegoś ze sobą nie zabierzecie. Wszystkie potrzebne rzeczy będziecie mieć pod ręką. 

Poza tym uważam, że sesja noworodkowa w domu to przede wszystkim piękna historia i pamiątka. Jestem pewna, że za kilka lat właśnie te zdjęcia, zrobione u Was w mieszkaniu, będą dla Was bardziej sentymentalne niż zdjęcia wykonane w studio. 

Rodzeństwo na sesji noworodkowej

Przed każdym naszym spotkaniem staram się uzyskać od Was jak najwięcej informacji, które ułatwią mi  przede wszystkim moją pracę podczas naszego spotkania. Bardzo ważne dla mnie jest „poznanie” Waszej rodziny. Szczególnie istotne dla mnie jest to czy macie starsze dzieci w domu? Jeśli tak jest to bardzo szczegółowa omawiam z mamą tą kwestię. Z doświadczenia wiem, że pojawienie się nowego członka rodziny może być bardzo trudne dla starszego rodzeństwa. Dlatego podczas sesji zawsze z uważnością staram się poświęcić dużo uwagi starszemu rodzeństwu. Zależy mi na tym, żeby dziecko czuło się podczas sesji bardzo komfortowo. Sama mam dwójkę maluchów w domu rok po roku i wiem jak trudne emocje pojawiają się podczas pojawienia się nowego członka rodziny. Pamiętajcie, żebyście nie stresowali starszego rodzeństwa tym że pojawiam się u Was w domu, nie każcie dziecku patrzeć w obiektyw. Spotkania ze mną to dla dzieci dobra zabawa. Nie wymagam a wręcz proszę, żeby się nie patrzeć w obiektyw(chyba, że o to poproszę).Dzieci i wy musicie się czuć na sesji komfortowo. Dzięki temu będę mogła dla Was uwiecznić piękną pamiątkę.

sesja noworodkowa w domu
ziewający noworodek
sesja noworodkowa lifestyle
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu Kraków
sesja noworodkowa lifestyle Kraków
sesja noworodkowa kraków

   Jak się ubrać na sesję noworodkową w domu?

Wyznaje zasadę, że im mniej tym lepiej:) Pamiętajcie, że przed naszym spotkaniem przesyłam Wam mini poradnik i inspiracje odnośnie odpowiedniego ubioru. Bardzo ważne jest, żeby wybrane przez Was ubrania były ze sobą spójne, żeby wzory niepotrzebnie się ze sobą nie gryzły”. Unikajcie mocnych kolorów, wzorów i napisów. To tylko niepotrzebnie odwraca uwagę od fotografowanych osób. Najlepiej się sprawdzają naturalne kolory jak np. biele, beże, brązy, błękity, szarości itp. Oczywiście bardzo ważne, żebyście czuli się swobodnie i komfortowo. Jeśli tylko potrzebujecie pomocy w tej kwestii to ja zawsze chętnie służę pomocą. Nie krępujcie się ze mną skontaktować jeśli chcecie się coś doradzić.

 

sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa lifestyle
Sesja noworodkowa Kraków

Mam nadzieje, że dzisiejszy wpis na temat sesji noworodkowej wykonanej w domu był dla Was przyjemny a informacje w nim zawarte były dla Was przydatne.

Jeśli masz więcej pytań lub nie jesteś do końca przekonana czy taka domowa sesja noworodkowa jest dla Ciebie odpowiednia to serdecznie zapraszam do kontaktu. Chętnie porozmawiam i omówię wszystkie szczegóły.

error: Content is protected !!