fbpx
Sesja noworodkowa w domu czy w studio

Często będąc jeszcze w ciąży zastanawiasz się nad tym, czy uwiecznić na zdjęciach chwile, w których Twój nowonarodzony skarb jest jeszcze malutki. Zaczynasz szukać fotografa i znajdujesz kilka opcji jak sesja noworodkowa w domu (tzw. fotografia lifestyle) czy sesja w studio. Jak podjąć najlepszą decyzję? Postaram się w tym wpisie opisać krótko różnice między tymi sesjami. Przedstawię Ci kilka czynników, które pozwolą Ci podjąć najlepszą decyzję dla Twojej rodziny.

Sesja noworodkowa w studio

Na początku krótko chciałam Wam opisać sesje wykonywane w studio. Jeszcze do niedawna sesje studyjne były standardem. Kiedy ja rodziłam moich chłopców tylko takie były oferowane na rynku. Takie sesje mają swoje zalety, do których przede wszystkim należy zaliczyć to, że nie musicie się martwić o to czy Wasze mieszkanie nie jest za ciemne lub o to czy się w ogóle nadaje na sesje noworodkową.

W studio wszystko jest przygotowane od oświetlenia aż po akcesoria i garderobę. Przy spotkaniu na sesji noworodkowej w studio nie musicie się też martwić takimi rzeczami jak ogarnięcie mieszkania:)

Z minusów sesji noworodkowej wykonywanej w studiu zaliczyłabym kilka rzeczy. Przede wszystkim często cała wyprawa z maluszkiem w nowe miejsce może być dla rodziców i dla maluszka bardzo trudna. Noworodek może się źle czuć w nowym miejscu, przy nowych zapachach. Poza tym zapakowanie wszystkich rzeczy tych “na wszelki wypadek” może być też dla rodziców dość frustrujące. W sesjach w domu wszystko macie na miejscu i odpada Wam stres z tym związany.

Kolejną rzeczą jest czas spotkania. W studio bardzo często macie ograniczony czas, bo kolejna rodzina czeka już w kolejce. To może dodatkowo potęgować stres.

Kolejna kwestia to po prostu bardzo powtarzalne zdjęcia. Tu raczej nie ma mowy o różnorodności zdjęć. Wszystko jest przemyślane i w podobny sposób wykonane.

Sesja noworodkowa w domu

 

Sesje noworodkowe w studio mają sporo zalet, a jak to jest z sesjami wykonanymi w domu? Jak wiecie ja pracuje właśnie na sesjach w waszych domach. Dlaczego właśnie wybieram sesje noworodkowe w domu?? Przede wszystkim Wasz dom to Wasze miejsce, nigdzie indziej nie będziecie się czuli tak komfortowo jak we własnych czterech ścianach. Znajome miejsce i zapachy to coś co daje noworodkowi poczucie bezpieczeństwa. Jeśli macie czworonożnych przyjaciół to zapewne też chcielibyście, żeby się znalazł na zdjęciach. Dlatego w takim wypadku lepszym scenariuszem jest spotkanie się z fotografem na sesji w Waszym domu. Kolejną zaletą, o której wspominałam powyżej jest brak konieczności dojazdu. Nie musicie się martwić, że nie zdążycie na czas, że czegoś nie spakujecie. Będąc w domu macie wszystko ręką. Kolejną według mnie ważną zaletą jest to, że sesja noworodkowa w domu nie zakłóci rytmu dnia Waszego maleństwa.

Co według mnie jest jeszcze zaletą spotkania się na sesji w Waszym domu? To, że Wasze zdjęcia będą wyjątkowe! Nie ma tu mowy o taśmowym wykonywaniu ujęć z tymi samymi akcesoriami, meblami i ubraniami. Dzięki temu, że spotykamy się w Waszym domu zdjęcia mają ponadczasowy wymiar, są piękną i niepowtarzalną pamiątką. Za kilka lat właśnie takie zdjęcia będą dla Was najpiękniejszym wspomnieniem. Z przyjemnością będziecie oglądać i wspominać jak wyglądał Wasz dom w momencie pojawienia się Waszego maluszka. Nie musicie się martwić o to, że przed sesją trzeba będzie zrobić generalne porządki. Uprzątnijcie tylko delikatnie przestrzeń gdzie będziemy wykonywać zdjęcia. Chodzi o pozabieranie rzeczy, które mogą przeszkadzać jak np. butelki, mleko, pieluchy, itp. Przed każdym spotkaniem ze mną, rodziny otrzymują ode mnie mój autorski ebook o tym jak przygotować mieszkanie na sesje lifestyle. To wszystko ma Wam tylko pomóc i ułatwić przygotowanie się do sesji.

 

sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu
drewniana półka na książki
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa lifestyle kraków
sesja noworodkowa w domu kraków
dekoracje do pokoju dziecka
pies w domu
noworodek w domu

Sesja noworodkowa w domu czy w studio? którą opcję wybrać? 

Odpowiedź na to pytanie często nie jest taka łatwa. Myślę, że przede wszystkim musicie się zastanowić nad kilkoma aspektami i po ich przeanalizowaniu podjąć decyzję.
Jeśli nie wiecie, która opcję wybrać polecam odpowiedzieć sobie na kilka pomocniczych pytań:
  • Miejsce sesji – co się Wam bardziej podoba?
  • Czas trwania sesji – czy wolicie spokojny rytm w domu? czy szybszą sesję w studio?
  • Czy na sesji będzie zwierzak
  • Ponadczasowość fotografii –  co za Wami bardziej przemawia? Niepowtarzalność i autentyczność domowej sesji? czy pięknie wystylizowane sesje w akcesoriami w studio?

Zastanówcie się nad powyższymi punktami, co jest bliższe Waszemu sercu? nie ma złych odpowiedzi zarówno sesje noworodkowe w domu jak i te w studio są piękne. Każdy niech sam zdecyduje co mu w duszy gra. Jedni lepiej się odnajdą w sesjach wykonanych w studio, a inny odwrotnie. Ważne, żebyście podjęli decyzje w zgodzie ze sobą i na pewno powstaną piękne zdjęcia.

sesja noworodkowa w domu
noworodek w domu na sesji
stópki noworodka
sesja noworodkowa kraków
naturalna sesja w domu
fotograf rodzinny kraków
dekoracje boho do pokoju dziecka
naturalna sesja noworodkowa
sesja noworodkowa w domy kraków
sesja noworodkowa kraków
sesja noworodkowa kraków
stópki noworodka
sesja noworodkowa lifestyle
sesja noworodkowa w domu kraków
sesja noworodkowa w domu
noworodek w domu
noworodek w domu
sessja noworodkowa w domu kraków

Mam nadzieje, że tym wpisem pomogłam Wam rozwiać pewne wątpliwości i będzie Wam łatwiej podjąć decyzję.

Jeśli macie więcej pytań to śmiało piszcie, chętnie na wszystkie odpowiem.

Zapraszam:

blog/cennik/kontakt

Katarzyna Hanus Fotografia   ul. Borkowska 25B/42 30-438 Kraków woj. małopolskie  

© 2019 KATARZYNA HANUS | FOTOGRAFIA

 

error: Content is protected !!