Sesja noworodkowa w domu - Kraków - Katarzyna Hanus

Sesja noworodkowa w domu

 

 

Sesja noworodkowa w domu – jak się do niej przygotować?

 

Sesja noworodkowa w domu staje się coraz popularniejsza w Polsce. Do nie tak dawna na taką sesją można było się umówić tylko poza granicami naszego kraju. Jestem fotografką, która dokumentuje Wasze wspólne pierwsze chwile w naturalny sposób. Niektórzy fotografowie pozycjonują noworodki w koszyczkach i ubierają je w kostiumy (choć jest wielu utalentowanych fotografów, którzy w ten sposób pracują) to nie jest mój styl!:)
W moich zdjęciach przede wszystkim chce pokazać Wasze wspólne chwile, które przedstawiają Wasze prawdziwe życie. Kiedy zapraszacie mnie to Waszego domu na sesję noworodkową to dla mnie ogromny zaszczyt.

 

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

 

Najlepiej skontaktować się ze mną na 1-2 miesiące przed urodzeniem maleństwa, abym mogła spokojnie Wam zarezerwować termin oraz, abyśmy mogli omówić szczegóły sesji. Kiedy już będzie po porodzie, możesz skontaktować się ze mną i umówimy dokładną datę naszego spotkania.

Wiele mam pyta mnie o najlepszy czas na zrobienie zdjęcia noworodka, a chociaż nie ma jednej odpowiedzi, podpowiadam Wam pewne sugestie. Zazwyczaj pierwszy miesiąc to najlepszy czas na zrobienie tych zdjęć.  Umownie przyjmuje się, że taka sesja powinna się odbyć do drugiego tygodnia życia maluszka, jednak nie są sztywne terminy. 

W pierwszych dwóch tygodniach życia Waszego maleństwa możemy liczyć na mocniejszy sen dziecka. Trzeba też pamiętać, że w tym okresie maluszek przeważnie ma jeszcze kikut od pępowiny i jeśli myślicie o zdjęciach „skin to skin” to może lepiej wykonać takie ujęcie w późniejszym czasie.

W trzecim lub czwartym tygodniu po urodzeniu dziecka musimy się liczyć z tym, że maluszek może mieć mniej głęboki sen. Za to w tym okresie wyrównuje się koloryt skóry oraz wy zdążyliście się już oswoić z nową sytuacją.

To zależy tylko od Was na który tydzień w pierwszym miesiącu życia Waszego dziecka się zdecydujecie. Ja postaram się zrobić wszystko, żeby nasze spotkanie nie było dla Was i Waszego noworodka stresujące.

 

Przed sesją noworodkową

 

Na sesję noworodkową umawiam się w Waszym domu, gdzie czujecie się komfortowo. Samo pojawienie się nowego członka rodziny jest wystarczająco stresujące i nie widzę potrzeby, żebyście musieli się gdzieś przemieszczać. Poza tym tak jak już wspomniałam wyżej dla mnie najważniejsze jest uchwycenie Waszej rodziny w najbardziej naturalnych warunkach. Za kilka lat właśnie takie zdjęcia będą stanowiły dla Was niesamowita pamiątkę.

Mimo iż Wasz dom to dla Was i Waszego maleństwa bezpieczne miejsce to często obawiacie się czy Wasze mieszkanie się nadaje do zdjęć. Zawsze Was uspokajam bo do powstania pięknych ujęć potrzebuję tylko Was oraz trochę naturalnego światła z okna. Oczywiście fajnie jak się uda zebrać kilka niepotrzebnych rzeczy z miejsca, w którym będziemy fotografować jak np: pieluchy, butelki po wodzie, siatki z zakupami itp. Ale pamiętajcie, że fotografując Was skupiam się przede wszystkim na Waszych emocjach a nie na tle. Przed naszym spotkanie dostajecie od mnie poradnik ze wskazówkami oraz inspiracjami dotyczącymi przygotowania wnętrza oraz doboru ubrań.

 

Jak długo trwa sesja noworodkowa w domu i jak przebiega?

 

 

Sesja noworodkowa w domu przeważnie trwa ok 1,5-2 godziny. Ten czas w zupełności mi wystarcza, żeby złapać te emocje po które do Was przyszłam:) Oczywiście zdarza się, że sesja nam się wydłuży (jest to zrozumiałe w przypadku noworodków). Ze swojej strony zapewniam tyle czasu ile tylko będzie potrzebne. Jeśli podczas sesji ma również uczestniczyć starsze rodzeństwo to również nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Wiem jak starsze dzieci potrafią przeżywać pojawienie się nowego członka rodziny. Sama przez to przechodziłam z moimi chłopcami i wiem jakie to może być trudne i zarazem stresujące dla całej rodziny. Mogą Wam poradzić, żebyście nie naciskali starsze rodzeństwo o to, żeby się uśmiechało do mnie i na siłę coś robiło. Ja sobie naprawdę poradzę nawet z nieśmiałymi dzieciakami bo sama takiego w domu miałam:)

Na sesji zależy mi przede wszystkim, żebyście wy jako rodzina się dobrze czuli. Jeśli atmosfera będzie dobra to uwierzcie mi szybko zapomnicie o aparacie i stresie związanym ze zdjęciami. Przeważnie sporo rozmawiamy, a ja w międzyczasie robię zdjęcia. Oczywiście sporo też podpowiadam, jak np. gdzie będzie najlepsze miejsce do zdjęć, jak się odwrócić itp. Czasem zdarzy mi się coś przesunąć lub wskoczyć na jakiś stołek;)

Zebrałam dla Was te kilka podstawowych informacji po to, żeby pomogły Wam przygotować się na taką sesję. 

Spodobała się sesja w domu – co dalej?

 

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z mojego spotkania u Anety i Kuby oraz uroczego Bartusia. Mam nadzieje, że sesja noworodkowa w domu Wam się spodoba i że zechcecie się ze mną spotkać w Waszych czterech kątach. Jeśli tak to serdecznie zapraszam do kontaktu. Z miłą chęcią odpowiem na wszystkie pytania.

 

pokój dla chłopca inspiracje
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa
sesja noworodkowa
pokój dla chłopca inspiracje
rożek dla niemowlaka
rożek dla noworodka
pokój dla chłopca inspiracje
rożek dla noworodka
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa
sesja noworodkowa w domu
małe stópki
obrazki do pokoju dziecięcego
noworodek u mamy
pokój dla chłopca inspiracje
stópki
karmienie piersią
karmienie piersią
karmienie naturalnie
error: Content is protected !!