fbpx
katarzyna hanus logo
sesja ciążowa w domu lifestyle

Sesje ciążowe Kraków

Ciąża dla każdej kobiety to wyjątkowy czas oczekiwania, ponieważ nosi pod swoim sercem maluszka, który stanie się wkrótce nowym członkiem rodziny. Dlatego wiele kobiet decyduje się upamiętnić ten cudowny czas. Najoryginalniejszym sposobem będzie sesja fotograficzna.

Momenty, gdy robię zdjęcia ciążowe mają dla mnie szczególne znaczenie. Przypominają mi czas kiedy byłam w ciąży z moimi chłopakami. I chociaż nie zawsze było przyjemnie to bardzo żałuję, że nie zrobiłam sobie takiej sesji brzuszkowej. Dlatego zawsze Was zachęcam, żeby nie czekać i utrwalić te ulotne chwile, które niedługo staną się wspomnieniem. Wiem jedno, jeśli zdarzy się, że będę w trzeciej ciąży to na pewno zdecyduje się na sesję ciążowa.

Miasto czy okolice?

Z kim, kiedy i gdzie można wykonywać

Gdy już zdecydujesz się na zrobienie sesji brzuszkowej, pozostają istotne pytania: kiedy, gdzie, a także z kim. Jeżeli nie jesteś pewna co do wyboru odpowiedniego terminu na realizację zdjęć – skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci w tej sprawie. Może to być seria fotografii wykonach w różnych okresach ciąży lub w jednym czasie. Decyzja należy do Ciebie. Sugerowałabym, aby nie czekać do dziewiątego miesiąca, ponieważ wtedy sesja może okazać się zbyt męcząca i uciążliwa.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Najlepszy czas na wykonanie sesji ciążowej jest między 28 a 34 tygodniem ciąży. Sesja trwa około 1-1,5h. To w zupełności wystarczy, żeby uchwycić najważniejsze kadry. Podczas naszego spotkania zawsze staram się pokazać mamę w naturalny ale zarazem piękny i kobiecy sposób.

Natomiast, jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru właściwego miejsca na przeprowadzenie sesji brzuszkowej, chętnie zaproponuję kilka wariantów. Najczęściej na sesję ciążową umawiam się z Wami w Waszym domu lub w kameralnym plenerze. Możemy umówić się w miejscu, które ja Wam zaproponuje, ale jestem otwarta również na Wasze pomysły. Wszystko zależy od Waszych preferencji. W razie pytań służę radą i pomocą – chętnie podpowiem, gdzie można wykonać unikalne fotografie.

Gdy już ustalimy termin i lokalizację sesji ciążowej, pora na osoby towarzyszące. Warto zastanowić się, czy chcesz w niej uczestniczyć sama, z mężem, z dziećmi. Jestem otwarta na wszystkie pomysły i sugestie, aczkolwiek uważam, że wspólne sesje z najbliższymi mają w sobie największą moc.

naturalna sesja ciążowa w domu
sesja ciążowa kraków
sesja ciążowa kraków

Jak przygotować się do sesji brzuszkowej?

W trakcie realizacji projektu fotografii ciążowej istotny jest odpowiedni ubiór, a także wypoczynek. Dlatego sugeruję przygotowanie wygodnej odzieży i obuwia dla Ciebie oraz osób towarzyszących. Najlepiej, aby barwy ubrań były stonowane bez „krzykliwych” wzorów i naszywek odwracających uwagę od osób pozujących.

Dla każdej z Was po zarezerwowaniu terminu przesyłam mały poradnik z inspiracjami odnośnie ubioru.

Do każdej sesji fotograficznej podchodzę indywidualnie, zawsze dokładnie wysłuchuję Waszych pomysłów, następnie wspólnie ustalamy przebieg całej realizacji.

 

Portfolio

sesja brzuszkowa kraków
sesja ciążowa kraków
sesja ciążowa kraków
naturalna sesja ciążowa kraków
sesja ciążowa kraków
sesja ciążowa kraków

                              Cennik sesji ciążowych

Pakiet I  |  550 zł

 • 10 najlepszych ujęć w wersji elektronicznej,
 • 10 tych samych zdjęć w formie odbitek, wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko
 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa

 

Cena każdego dodatkowego ujęcia to 40 zł za sztukę.

Udział w sesji wiążę się z akceptacją regulaminu.

Pakiet II  |  850 zł

 • 25 zdjęć w wersji elektronicznej
 • 25 tych samych zdjęć w formie odbitek wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko
 • Album z serduszkiem w oprawie z tkaniny do wyboru 15×15 cm (10 stron) o wartości 100 zł,
 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa

Cena każdego dodatkowego ujęcia to 35 zł za sztukę

Udział w sesji wiąże się z akceptacją regulaminu.

Pakiet III  |  1400 zł

 • 60 zdjęć w wersji elektronicznej
 • 60 tych samych zdjęć w formie odbitek wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko

lub

 • foto album 20×20 cm (20 stron), o wartości 300 zł (oprawa do wyboru spośród: ekoskóra, zamsz, welur, płótno)
 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa
 • Cena każdego dodatkowego ujęcia to 25 zł za sztukę
 • Możliwość wykupienia wszystkich ujęć z sesji – minimum 100 zdjęć (po mojej selekcji). Jeśli jesteś zainteresowana napisz.

  Udział w sesji wiąże się z akceptacją regulaminu.

Informacje dodatkowe

 • Rezerwując sesję, oświadczacie, iż zapoznaliście się i akceptujecie mój styl, estetykę i autorską obróbkę. Przykładowe sesje możecie obejrzeć na moim blogu, portfolio oraz w mediach społecznościowych.
 • Nie przekazuję surowych plików RAW, a jedynie obrobione pliki jpg.
 • Dla osób, z którymi kolejny raz spotykam się na sesji, mam przygotowany rabat.
 • Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Odbitki/albumy można odebrać osobiście w Krakowie. Wysyłka odbitek/ albumów jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł.
 • Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia do 1-2 tygodnie
 • Przed każdą sesją otrzymujecie ode mnie moje autorskie poradniki w formie ebooków: „Jak przygotować mieszkanie na sesje lifestyle” oraz „Jak się ubrać na sesje lifestyle”. To wszystko ma na celu Wam pomóc przygotować się do naszego spotkania.
 • Nie jestem grafikiem i na zdjęciach nie dokonuje fotomontaży. Drobne zadrapania, blizny, siniaki będą przede mnie usuwane jeśli wyrazicie taką chęć

FAQ

Gdzie odbywają się sesje?

Na sesję umawiamy się w plenerze lub Waszym domu, gdzie czujecie się bezpiecznie i komfortowo. Nie pracuje w studio, ponieważ najważniejsza jest dla mnie naturalność i szczerość.
Jeśli chodzi o sesje w plenerze, to możemy się umówić w wybranym przez Was miejscu na terenie Krakowa. Do innych miast docieram za dodatkową opłatą.

W co się ubrać na sesję?

Po umówieniu terminu sesji przesyłam Wam garść inspiracji odnośnie ubioru.
Przy wyborze stroju kierujcie się przede wszystkim kilkoma zasadami:
– Najlepiej prezentują się stonowane barwy, kolory naturalne.
– Unikajcie ubrań z mocnymi kolorami, napisami, wzorami i postaciami z bajek.. To bardzo odwraca uwagę od fotografowanych osób.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Na zdjęcia trzeba poczekać 1-2 tygodnie. Po tym czasie wysyłam do Was gotową galerię, z której wybieracie zdjęcia, które najbardziej Wam się podobają.

Czy można dokupić album?

Jak najbardziej! Zawsze do tego zachęcam, bo albumy, które zamawiam, są naprawdę piękne i świetnej jakości. Dla zainteresowanych przesyłam szczegółową ofertę po wysłaniu galerii zdjęć.

Nie lubimy, nie potrafimy pozować

Nie lubicie/nie umiecie pozować? To się świetnie składa! Ja też tego nie lubię 🙂 Sesje ze mną nie polegają na ustawianiu pozy i sztucznych gestach. Przeważnie idziemy na wspólny spacer czy kawę, spędzamy czas swobodnie i bezstresowo, a ja w międzyczasie robię zdjęcia tak, żeby złapać jak najwięcej naturalnych emocji.

Czy dostaniemy wszystkie zdjęcia z sesji bez retuszu?

Nie wysyłam tak zwanych „surowych”, czyli nie obrobionych zdjęć. Dostajecie ode mnie fotografie, które od razu możecie zamieścić w swoim albumie.

Co jeśli mały model nie chce w ogóle współpracować podczas sesji?
Odkąd robię zdjęcia jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mały model w ogóle nie współpracował. Moje sesje to dla dzieci przede wszystkim fajna zabawa, a nie sztywne pozowanie 🙂 Zwykle się dopytują kiedy jeszcze Pani fotograf ich znowu odwiedzi:)
Co z publikacją zdjęć?
Zgoda na publikacje zdjęć jest dobrowolna. Jeśli się nie zgodzicie na publikację, to szanuję Waszą decyzję.
Nie ukrywam, że jeśli jednak się zgodzicie, to będę bardzo wdzięczna. Dzięki temu więcej osób zobaczy efekty z moich spotkań:)

Zebrałam dla Wam najczęściej zadawane pytania w jednym miejscu. Mam nadzieję, że ta garść informacji trochę Wam rozjaśniła pewne kwestie. Jeśli macie dodatkowe pytania – piszcie śmiało! Na wszystkie odpowiem z miłą chęcią.

Nie mogę się doczekać naszego spotkania!
Kasia

Jak możesz się ze mną umówić?

Telefonicznie: 664 745 320
Emailowo: info@katarzynahanus.pl
lub korzystając z formularza

Katarzyna Hanus Fotografia

 

ul. Borkowska 25B/42
30-438 Kraków
woj. małopolskie

 

© 2019 KATARZYNA HANUS | FOTOGRAFIA

 

error: Content is protected !!