fbpx
katarzyna hanus logo

Sesja noworodkowa #fresh48h

Jest to najbardziej naturalna i intymna sesja do której gorąco Was zachęcam. Wykonywana jest między pierwszą a trzecią dobą życia Waszego maluszka. Może odbyć się w szpitalu lub Waszym domu (jeśli poród był domowy).

Jak przebiega?

Trwa ona ok. 45 minut i odbywa się w bardzo naturalnych warunkach. Gdy poród odbywał się w szpitalu, wówczas przychodzę do Was w godzinach wyznaczonych do odwiedzin oraz wtedy gdy jeszcze jest jasno za oknem. Pracuje tylko i wyłącznie przy naturalnym świetle z okna. Dlatego ważna jest też pora dnia. Jeśli był to poród domowy to umawiamy się w dogodnym dla Was momencie. Byle nie było ciemno z oknem:)

W trakcie naszego spotkania uwieczniam dużo detali jak np. stópki, paluszki, dłonie itp. Rejestruję Wasze spojrzenia i niezapomniane emocje.

fresh 48
noworodek

Jak się przygotować?

Do sesji fresh48 nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie musisz rodzić w prywatnej klinice z pełnym makijażem. Nie o to chodzi, najważniejsze są Wasze emocje, bliskość, czułość, której się nie da wyreżyserować.

Podczas naszego spotkania fotografuje Wasze maleństwo w szpitalnym łóżeczku czyli tzw. wanience oraz poruszamy się w obrębie łóżka mamy. To w zupełności wystarczy, że uchwycić to co najważniejsze.

Polecam, żeby zabrać ze sobą jednokolorowy otulacz, jasne pieluszki tetrowe. Możecie też pomyśleć o zabraniu jednolitych bodziaków. Jeśli lubicie mocne kolory jak np musztardowy, czy zielony to nie ma problemu byle nie było na nich mocnych wzorów. Dzięki jednolitym barwom zdjęcia ukażą to co najistotniejsze, czyli Waszego nowego członka rodziny.

Dla mam tak naprawdę wystarczy tylko szlafrok lub koszula do karmienia, też najlepiej w stonowanych kolorach. Dla taty obowiązuje ta sama zasada. Może to być podkoszulek, sweterek,koszula, cokolwiek byle kolory były stonowane i bez krzykliwych napisów czy wzorów.

Zachęcam Was, żeby w trakcie sesji wzięło też udział rodzeństwo (jeśli już jest na świecie). Moment, w którym poznaje się swojego braciszka lub siostrzyczkę jest bezcenny. 

Przed spotkaniem wysyłam do Was mini poradnik odnośnie przygotowania ewentualnych ubrań i ich kolorów. Zawsze chętnie też coś doradzę.

Kiedy najlepiej się umówić?

Na sesję najlepiej umówić się minimum miesiąc przed rozwiązaniem. Znając termin porodu rezerwuje dla Was w kalendarzu przybliżony czas naszego spotkania.

Najczęstsze obawy mam przed spotkaniem

Zauważyłam, że wiele z Was martwi się o to, że będzie źle wyglądać podczas sesji. Zaufajcie mi, nawet jeśli jesteście wymęczone po porodzie to te niesamowite emocje i więź która się ukazuje między Wami a Waszym skarbem przyćmiewają wszystko. Najważniejsza i zarazem najpiękniejsza jest ta ponadczasowa pamiątka, jaką będziecie miały. Pamiętajcie, że te zdjęcia z pierwszych chwil życia Waszego dziecka to nie tylko pamiątka dla Was ale również dla dziadków i myślę, że przede wszystkim dla Waszych dzieci. Niestety ja nie miałam takiej sesji i bardzo żałuje, że nikt wtedy takiego czegoś nie wykonywał. Mam kilka zdjęć ze szpitala, które zrobił mój mąż. Moje chłopaki najbardziej lubią oglądać i słuchać historii właśnie  ze szpitala:) 

Mama tuli noworodka

Katarzyna Hanus Fotografia

 

ul. Borkowska 25B/42
30-438 Kraków
woj. małopolskie

 

© 2019 KATARZYNA HANUS | FOTOGRAFIA

 

error: Content is protected !!