Sesja noworodkowa w szpitalu - fresh 48 - Katarzyna Hanus

Sesja noworodkowa #fresh48h

Jest to najbardziej naturalna i intymna sesja do której gorąco Was zachęcam. Wykonywana jest między pierwszą a trzecią dobą życia Waszego maluszka. Może odbyć się w szpitalu lub Waszym domu (jeśli poród był domowy).

Jak przebiega?

Trwa ona ok. 45 minut i odbywa się w bardzo naturalnych warunkach. Gdy poród odbywał się w szpitalu, wówczas przychodzę do Was w godzinach wyznaczonych do odwiedzin oraz wtedy gdy jeszcze jest jasno za oknem. Pracuje tylko i wyłącznie przy naturalnym świetle z okna. Dlatego ważna jest też pora dnia. Jeśli był to poród domowy to umawiamy się w dogodnym dla Was momencie. Byle nie było ciemno z oknem:)

W trakcie naszego spotkania uwieczniam dużo detali jak np. stópki, paluszki, dłonie itp. Rejestruję Wasze spojrzenia i niezapomniane emocje.

fresh 48
noworodek

Jak się przygotować?

Do sesji fresh48 nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie musisz rodzić w prywatnej klinice z pełnym makijażem. Nie o to chodzi, najważniejsze są Wasze emocje, bliskość, czułość, której się nie da wyreżyserować.

Podczas naszego spotkania fotografuje Wasze maleństwo w szpitalnym łóżeczku czyli tzw. wanience oraz poruszamy się w obrębie łóżka mamy. To w zupełności wystarczy, że uchwycić to co najważniejsze.

Polecam, żeby zabrać ze sobą jednokolorowy otulacz, jasne pieluszki tetrowe. Możecie też pomyśleć o zabraniu jednolitych bodziaków. Jeśli lubicie mocne kolory jak np musztardowy, czy zielony to nie ma problemu byle nie było na nich mocnych wzorów. Dzięki jednolitym barwom zdjęcia ukażą to co najistotniejsze, czyli Waszego nowego członka rodziny.

Dla mam tak naprawdę wystarczy tylko szlafrok lub koszula do karmienia, też najlepiej w stonowanych kolorach. Dla taty obowiązuje ta sama zasada. Może to być podkoszulek, sweterek,koszula, cokolwiek byle kolory były stonowane i bez krzykliwych napisów czy wzorów.

Zachęcam Was, żeby w trakcie sesji wzięło też udział rodzeństwo (jeśli już jest na świecie). Moment, w którym poznaje się swojego braciszka lub siostrzyczkę jest bezcenny. 

Przed spotkaniem wysyłam do Was mini poradnik odnośnie przygotowania ewentualnych ubrań i ich kolorów. Zawsze chętnie też coś doradzę.

Kiedy najlepiej się umówić?

Na sesję najlepiej umówić się minimum miesiąc przed rozwiązaniem. Znając termin porodu rezerwuje dla Was w kalendarzu przybliżony czas naszego spotkania.

Najczęstsze obawy mam przed spotkaniem

Zauważyłam, że wiele z Was martwi się o to, że będzie źle wyglądać podczas sesji. Zaufajcie mi, nawet jeśli jesteście wymęczone po porodzie to te niesamowite emocje i więź która się ukazuje między Wami a Waszym skarbem przyćmiewają wszystko. Najważniejsza i zarazem najpiękniejsza jest ta ponadczasowa pamiątka, jaką będziecie miały. Pamiętajcie, że te zdjęcia z pierwszych chwil życia Waszego dziecka to nie tylko pamiątka dla Was ale również dla dziadków i myślę, że przede wszystkim dla Waszych dzieci. Niestety ja nie miałam takiej sesji i bardzo żałuje, że nikt wtedy takiego czegoś nie wykonywał. Mam kilka zdjęć ze szpitala, które zrobił mój mąż. Moje chłopaki najbardziej lubią oglądać i słuchać historii właśnie  ze szpitala:) 

Mama tuli noworodka

                              Cennik sesji noworodkowych #fresh48h

Pakiet I  |  550 zł
 • 10 zdjęć w wersji elektronicznej,
 • 10 tych samych zdjęć w formie odbitek, wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko
 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa

 

Cena każdego dodatkowego ujęcia to 40 zł za sztukę.

Udział w sesji wiążę się z akceptacją regulaminu.

Pakiet II  |  850 zł
 • 20 zdjęć w wersji elektronicznej
 • 20 tych samych zdjęć w formie odbitek wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko
 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa

Cena każdego dodatkowego ujęcia to 35 zł za sztukę

Udział w sesji wiąże się z akceptacją regulaminu.

Pakiet III  |  1400 zł
 • 50 zdjęć w wersji elektronicznej
 • 50 tych samych zdjęć w formie odbitek wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko

lub

foto album 20×20 cm (20 stron), o wartości 300 zł (oprawa do wyboru spośród: ekoskóra, zamsz, welur, płótno)

 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa
 • Cena każdego dodatkowego ujęcia to 25 zł za sztukę
 • Możliwość wykupienia wszystkich ujęć z sesji – minimum 100 zdjęć (po mojej selekcji). Jeśli jesteś zainteresowana napisz.

  Udział w sesji wiąże się z akceptacją regulaminu.

Informacje dodatkowe

 • Rezerwując sesję, oświadczacie, iż zapoznaliście się i akceptujecie mój styl, estetykę i autorską obróbkę. Przykładowe sesje możecie obejrzeć na moim blogu, portfolio oraz w mediach społecznościowych.
 • Nie przekazuję surowych plików RAW, a jedynie obrobione pliki jpg.
 • Dla osób, z którymi kolejny raz spotykam się na sesji, mam przygotowany rabat.
 • Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Odbitki/albumy można odebrać osobiście w Krakowie. Wysyłka odbitek/ albumów jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł.
 • Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia to 7-10 dni.
 • Przed każdą sesją otrzymujecie ode mnie moje autorskie poradniki w formie ebooków: „Jak przygotować mieszkanie na sesje lifestyle” oraz „Jak się ubrać na sesje lifestyle”. To wszystko ma na celu Wam pomóc przygotować się do naszego spotkania.
 • Nie jestem grafikiem i na zdjęciach nie dokonuje fotomontaży. Drobne zadrapania, blizny, siniaki będą przede mnie usuwane jeśli wyrazicie taką chęć

FAQ

Gdzie odbywają się sesje?

Na sesję umawiamy się w plenerze lub Waszym domu, gdzie czujecie się bezpiecznie i komfortowo.  Czasem pracuje w pięknie zaaranżowanych studiach w Krakowie. 
Jeśli chodzi o sesje w plenerze, to możemy się umówić w wybranym przez Was miejscu na terenie Krakowa. Do innych miast docieram za dodatkową opłatą.

W co się ubrać na sesję?

Po umówieniu terminu sesji przesyłam Wam garść inspiracji odnośnie ubioru.
Przy wyborze stroju kierujcie się przede wszystkim kilkoma zasadami:
– Najlepiej prezentują się stonowane barwy, kolory naturalne.
– Unikajcie ubrań z mocnymi kolorami, napisami, wzorami i postaciami z bajek.. To bardzo odwraca uwagę od fotografowanych osób.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Na zdjęcia trzeba poczekać 1-2 tygodnie. Po tym czasie wysyłam do Was gotową galerię, z której wybieracie zdjęcia, które najbardziej Wam się podobają.

Czy można dokupić album?

Jak najbardziej! Zawsze do tego zachęcam, bo albumy, które zamawiam, są naprawdę piękne i świetnej jakości. Dla zainteresowanych przesyłam szczegółową ofertę po wysłaniu galerii zdjęć.

Nie lubimy, nie potrafimy pozować

Nie lubicie/nie umiecie pozować? To się świetnie składa! Ja też tego nie lubię 🙂 Sesje ze mną nie polegają na ustawianiu pozy i sztucznych gestach. Przeważnie idziemy na wspólny spacer czy kawę, spędzamy czas swobodnie i bezstresowo, a ja w międzyczasie robię zdjęcia tak, żeby złapać jak najwięcej naturalnych emocji.

Czy dostaniemy wszystkie zdjęcia z sesji bez retuszu?

Nie wysyłam tak zwanych „surowych”, czyli nie obrobionych zdjęć. Dostajecie ode mnie fotografie, które od razu możecie zamieścić w swoim albumie.

Co jeśli mały model nie chce w ogóle współpracować podczas sesji?
Odkąd robię zdjęcia jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mały model w ogóle nie współpracował. Moje sesje to dla dzieci przede wszystkim fajna zabawa, a nie sztywne pozowanie 🙂 Zwykle się dopytują kiedy jeszcze Pani fotograf ich znowu odwiedzi:)
Co z publikacją zdjęć?
Zgoda na publikacje zdjęć jest dobrowolna. Jeśli się nie zgodzicie na publikację, to szanuję Waszą decyzję.
Nie ukrywam, że jeśli jednak się zgodzicie, to będę bardzo wdzięczna. Dzięki temu więcej osób zobaczy efekty z moich spotkań:)
Katarzyna Hanus fotografia

Katarzyna Hanus Fotografia

 

ul. Borkowska 25B/42
30-438 Kraków
woj. małopolskie

 

© 2019 KATARZYNA HANUS | FOTOGRAFIA

 

error: Content is protected !!