Sesja niemowlęca i noworodkowa - fotografia dziecięca - Kraków - Katarzyna Hanus
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
sesja noworodkowa w domu krakow
sesja noworodkowa w krakowie
sesja noworodkowa w domu
sesja noworodkowa krakow
sesja noworodkowa w domy kraków
sesja noworodkowa w Krakowie
sesja noworodkowa
sesja noworodkowa krakow

Sesja noworodkowa Kraków

Przyjście na świat dziecka to dla rodziców jeden z najcudowniejszych momentów w życiu. W tym czasie wiele z Was chce utrwalić te niezwykłe chwile ze swoim maluszkiem.  W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem okazuje się sesja noworodkowa. Kraków to jedno z wielu miast, w którym świadczę swoje usługi.  

W jaki sposób pracuję

Wszystkie fotografie noworodkowe wykonuje w zaciszu Waszego domu, gdzie czujecie się najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Wyjątek stanowią sesje fresh 48h, które wykonuje zazwyczaj w szpitalu między pierwszą a trzecia dobą po porodzie. Więcej informacji o tym projekcie znajdziecie tutaj.

Każda moja sesja noworodkowa czy też niemowlęca to przede wszystkim bezpieczeństwo i swoboda bez sztucznego układania. Jeśli chcecie zdjęcia noworodków w koszyczkach i innych tego typu akcesoriach to niestety ale u mnie ich nie znajdziecie. Nie wykonuje takich ujęć. Dla mnie najważniejsze jest pokazanie szczerych uczuć, Waszych relacji bez zbędnych dodatków, które odwracają uwagę od najistotniejszych rzeczy. 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Sesje noworodkowe wykonuje w Waszym domu bo uważam, że mają ponadczasowy charakter. Nie przejmujcie się jeśli wydaje Wam się, że Wasze wnętrze się nie nadaje. Dla mnie najistotniejsze jest to, żeby uchwycić Wasze relacje i bliskość. Do powstania pięknych ujęć potrzebuje jedynie Waszego zaangażowania i naturalnego światła z okna.  Przed każdą sesją wysyłam Wam krótki poradnik odnośnie garderoby oraz jak ewentualnie przygotować mieszkanie. Dużo o tym pisałam we wpisie o sesjach lifestyle.

Fotografię noworodkową polecam wykonywać, gdy Wasz maluszek ma od 7 do 14 dni, wówczas przesypia większość dnia i nie przeszkadzają mu jeszcze dodatkowe bodźce.. Jednak nie jest to obowiązek. Nieraz wykonywałam zdjęcia maluszkom, które miały 1 miesiąc. Dla rodziców cieszących się przyjściem na świat nowego członka rodziny nie ma piękniejszej pamiątki, niż wspólna sesja noworodkowa Kraków to miasto, w którym zaufało mi wielu klientów.

rodzinka na łóżku
stópki noworodka
sesja noworodkowa w krakowie

Niepowtarzalna fotografia niemowlęca

Jeśli pragniecie utrwalić wyjątkowe chwile z okresu niemowlęcego swojej pociechy, która zaczyna już baraszkować po domu, to zachęcam do wykonania wyjątkowej sesji zdjęciowej. W takim przypadku warto pamiętać o dobrym przygotowaniu się do niej. Przede wszystkim maluch powinien być najedzony oraz wyspany, wówczas powinien być zadowolony i mniej marudny:)

Kilku lub kilkunastomiesięczne dziecko jest zainteresowane wszystkim, co się dookoła niego dzieje. To doskonały moment na wykonanie ujęć z rodzicami podczas wspólnej zabawy w mieszkaniu, spaceru w parku, a nawet karmienia. Dla niemowlęcia widok akcesoriów fotograficznych to nowość, dlatego będzie ono bardzo zaciekawione pojawieniem się nowych przedmiotów w mieszkaniu oraz nieznanej mu osoby. Z doświadczenia wiem, że dla wielu maluszków sesja fotograficzna, to doskonała zabawa i sposób na odkrywanie świata.

Pamiątkowe zdjęcia

Oprócz tradycyjnych lifestylowych zdjęć ukazujących chwile dnia codziennego rodziny i niemowlęcia proponuję wykonanie kilku fotografii pozowanych, zarówno dziecka z rodzicami, jak i z rodzeństwem. Niecodziennym pomysłem okażą się również zdjęcia maluszka z dziadkami, rodzicami chrzestnymi, a nawet z domowym pupilem – psem lub kotem. Dla osób cieszących się z obecności nowego członka rodziny nie ma lepszej pamiątki, niż wspólna sesja niemowlęca Kraków to jedno z licznych miast, na którego terenie można znaleźć moje realizacje.

sesja noworodkowa w Krakowie

Opinie

Serdecznie polecamy Kasie, sesja wykonana w bardzo miłej i luźnej atmosferze zarówno dla nas jak i dla dziecka. Zero skrępowania i sztucznego pozowania. Sesje zdjęciowe nie są naszą ulubioną formą rozrywki ale jeszcze w kontakcie mailowym Kasia zapewniała, że praktycznie nie odczujemy jej obecności w mieszkaniu i faktycznie tak było 😉 szybka realizacja, super kontakt bardzo polecam ❤️

Sylwia

Kasia jest super fotografem. Bardzo elastyczna,sympatyczna, miła i pomocna. Materiały, które przesłała nam przed sesja pozwoliły nam się do niej dobrze przygotować. W czasie sesji panowała bardzo miła i swobodna atmosfera. Kasia była bardzo pomocna. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Polecam każdemu. W przyszłości mam nadzieje skorzystać jeszcze nie raz z jej usług.

Aleksandra

Miałam z Kasią 2 sesje- rodzinno-noworodkową w naszym mieszkaniu oraz sesję plenerową z okazji światowego dnia karmienia piersią. Szczerze polecam Kasię, praca z nią jest przyjemnością a zdjęcia są przepiękne! Jest fajną, otwartą, uśmiechniętą osobą, szybko łapie kontakt z dziećmi. Zdjęcia zostały oddane w trybie ekspresowym. Na pewno jeszcze się spotkamy a międzyczasie polecam dalej 🙂

Danusia

Dominika

Portfolio

rodzina z nowordkami i psem
rodzina z nowordkami i psem
noworodki bliźniaki
noworodki bliźniaki

                              Cennik sesji noworodkowych

Pakiet I  |  550 zł
 • 10 zdjęć w wersji elektronicznej,
 • 10 tych samych zdjęć w formie odbitek, wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko
 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa

 

Cena każdego dodatkowego ujęcia to 40 zł za sztukę.

Udział w sesji wiążę się z akceptacją regulaminu.

Pakiet II  |  850 zł
 • 20 zdjęć w wersji elektronicznej
 • 20 tych samych zdjęć w formie odbitek wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko
 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa

Cena każdego dodatkowego ujęcia to 35 zł za sztukę

Udział w sesji wiąże się z akceptacją regulaminu.

Pakiet III  |  1400 zł
 • 50 zdjęć w wersji elektronicznej
 • 50 tych samych zdjęć w formie odbitek wydrukowanych na jedwabistym papierze w formacie 15×23 cm, zapakowanych w ozdobne pudełko

lub

foto album 20×20 cm (20 stron), o wartości 300 zł (oprawa do wyboru spośród: ekoskóra, zamsz, welur, płótno)

 • dojazd na sesję na terenie Krakowa i okolic do 20km od Krakowa
 • Cena każdego dodatkowego ujęcia to 25 zł za sztukę
 • Możliwość wykupienia wszystkich ujęć z sesji – minimum 100 zdjęć (po mojej selekcji). Jeśli jesteś zainteresowana napisz.

  Udział w sesji wiąże się z akceptacją regulaminu.

Informacje dodatkowe

 • Rezerwując sesję, oświadczacie, iż zapoznaliście się i akceptujecie mój styl, estetykę i autorską obróbkę. Przykładowe sesje możecie obejrzeć na moim blogu, portfolio oraz w mediach społecznościowych.
 • Nie przekazuję surowych plików RAW, a jedynie obrobione pliki jpg.
 • Dla osób, z którymi kolejny raz spotykam się na sesji, mam przygotowany rabat.
 • Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Odbitki/albumy można odebrać osobiście w Krakowie. Wysyłka odbitek/ albumów jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł.
 • Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia do 7-10 dni.
 • Dojazd na sesję do 10km od Krakowa jest w cenie. Powyżej obowiązuje opłata 2zł/km.
 • Przed każdą sesją otrzymujecie ode mnie moje autorskie poradniki w formie ebooków: „Jak przygotować mieszkanie na sesje lifestyle” oraz „Jak się ubrać na sesje lifestyle”. To wszystko ma na celu Wam pomóc przygotować się do naszego spotkania.
 • Nie jestem grafikiem i na zdjęciach nie dokonuje fotomontaży. Drobne zadrapania, blizny, siniaki będą przede mnie usuwane jeśli wyrazicie taką chęć

Często zadawane pytania

Kiedy należy wykonać sesję noworodkową?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznego terminu, w którym najlepiej zorganizować sesję zdjęciową noworodka. Optymalny moment na sesję noworodkową to około 5-14 dni od narodzin dziecka. W tym czasie maleństwo jest jeszcze bardzo małe, dużo śpi, co może ułatwić pracę podczas sesji. Nie mniej jednak na moich sesjach nie ma pozycjonowania noworodków i spokojnie możemy umówić się w późniejszym okresie. Wszystko zależy od tego jakie momenty chcesz uwiecznić.

Gdzie odbywają się sesje noworodkowe?

Na sesje noworodkową możemy umówić się w Waszym domu, w wynajętym studio lub w plenerze. Najczęściej spotykam się w Waszym domu, gdzie czujecie się bezpiecznie i komfortowo.  Czasem pracuje w pięknie zaaranżowanych studiach w Krakowie.
Jeśli chodzi o sesje w plenerze, to możemy się umówić w wybranym przez Was miejscu na terenie Krakowa. 

Ile trwa sesja noworodkowa w Krakowie

Sesja noworodkowa zazwyczaj trwa ok 1-1,5h. Wszystko zależy od tego jak maluszek „współpracuje”. Sesja może czasem się przedłużyć np. ze względu na karmienie maleństwa.

Czy dojeżdżam na sesję poza miasto Kraków

Jak najbardziej dojeżdżam na sesje poza Kraków.  Sesja na terenie Krakowa jest w cenie sesji. Poza Krakowem jest liczona dodatkowa opłata .

W co się ubrać na sesję?

Po umówieniu terminu sesji przesyłam Wam mój poradnik o tym jak przygotować ubrania na sesję. Dodatkowo możecie skorzystać z mojej mobilnej garderoby dla maluszków i to zupełnie bezpłatnie.
Przy wyborze stroju kierujcie się przede wszystkim kilkoma zasadami:
– Najlepiej prezentują się stonowane barwy, kolory naturalne.
– Unikajcie ubrań z mocnymi kolorami, napisami, wzorami i postaciami z bajek.. To bardzo odwraca uwagę od fotografowanych osób.

Nie lubimy, nie potrafimy pozować

Nie lubicie/nie umiecie pozować? To się świetnie składa! Ja też tego nie lubię 🙂 Sesje ze mną nie polegają na ustawianiu pozy i sztucznych gestach. Przeważnie idziemy na wspólny spacer czy kawę, spędzamy czas swobodnie i bezstresowo, a ja w międzyczasie robię zdjęcia tak, żeby złapać jak najwięcej naturalnych emocji.

Czy dostaniemy wszystkie zdjęcia z sesji bez retuszu?

Nie wysyłam tak zwanych „surowych”, czyli nie obrobionych zdjęć. Dostajecie ode mnie fotografie, które od razu możecie zamieścić w swoim albumie.

Co jeśli mały model nie chce w ogóle współpracować podczas sesji?
Odkąd robię zdjęcia jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mały model w ogóle nie współpracował. Moje sesje to dla dzieci przede wszystkim fajna zabawa, a nie sztywne pozowanie 🙂 Zwykle się dopytują kiedy jeszcze Pani fotograf ich znowu odwiedzi:)
Co z publikacją zdjęć?
Zgoda na publikacje zdjęć jest dobrowolna. Jeśli się nie zgodzicie na publikację, to szanuję Waszą decyzję.
Nie ukrywam, że jeśli jednak się zgodzicie, to będę bardzo wdzięczna. Dzięki temu więcej osób zobaczy efekty z moich spotkań:)

Katarzyna Hanus Fotografia

 

ul. Borkowska 25B/42
30-438 Kraków
woj. małopolskie

 

© 2019 KATARZYNA HANUS | FOTOGRAFIA

 

error: Content is protected !!