Sesja ciążowa w Krakowie - Katarzyna Hanus
Sesja ciążowa w plenerze

 

Co warto wiedzieć o sesji ciążowej? 

Fotograf pojawia się w naszym życiu najczęściej z okazji ważnych i większych imprez rodzinnych, takich jak wesela czy urodziny. Sesja ciążowa to jedyna taka okazja, by uchwycić emocje, jakie towarzyszą radosnemu oczekiwaniu przyjścia dziecka na świat. Profesjonalne spotkanie z fotografem to idealny moment, by oderwać się od rzeczywistości i skoncentrować na sobie i dziecku. Warto uwiecznić te emocje, do których będzie można wracać za każdym razem, gdy otworzymy album ze zdjęciami rodzinnymi. Sama niestety nie mam pamiątki z okresu kiedy byłam w ciążach i bardzo tego żałuje.

 

Kiedy zaplanować sesję ciążową? 

Dla niektórych kobiet ciąża ze względu na towarzyszące dolegliwość będzie się dłużyć, a niektórym paniom minie w oka mgnieniu. Najlepszy czas na zaplanowanie sesji ciążowej przypada na okres między 28. a 34. tygodniem, kiedy to brzuch przyszłej mamy jest ładnie zaokrąglony, a sama zainteresowana sesją ciążową nie męczy się tak szybko, jak pod koniec 39. tygodnia. Trzeci trymestr uważany jest za najbardziej łaskawy, kiedy to większość dolegliwości, takich jak nudności czy chroniczne zmęczenie mija. Spotkanie i sesję ciążową warto sobie zatem zaplanować około 1,5 miesiąca przed spotkaniem.

 

sesja ciążowa Krakow
brzuszek ciazowy
sesja ciążowa w plenerze
sesja brzuszkowa w plenerze
spacer rodzinny w Krakowie
brzuszek ciążowy 8 miesiąc
tata i córka
zabawy taty z córka
dziewczynka w białej sukience
sesja rodzinna w krakowie
sesja rodzinna w krakowie

   Sesja ciążowa ze starszym rodzeństwem

 

Przed naszym spotkaniem zależy mi na tym, żeby poznać Waszą rodzinę. Jeśli na sesji ma uczestniczyć starsze rodzeństwo to muszę o tym wiedzieć. Wówczas mailowo lub telefoniczne proszę mamę, żeby mi opowiedziała kilka słów o dziecku które będzie z nami na sesji. Każde dziecko jest inne dlatego dla mnie bardzo istotne jest, żebym wiedziała czy Wasz syn lub córeczka potrzebują więcej czasu żeby się oswoić z nową osobą? a może są żywiołami, którą się szybko odnajdują w nowej sytuacji? Jakikolwiek charakter mają Wasze dzieci uwierzcie mi mam swoje sposoby, żeby do nich „dotrzeć”. Spotkania ze mną i dziećmi to przede wszystkim dobra zabawa:) Przed spotkaniem proszę Was, żebyście niepotrzebnie nie stresowali dzieci stwierdzeniami, że mają być grzeczna i się ładnie uśmiechać do obiektywu. To tylko ich zestresuje i może zaważyć na całej sesji. 

W co się ubrać na sesję ciążową w plenerze?

To chyba najczęściej zadawane pytanie przed każdą sesją, nie tylko ciążową. Każdy kto się mną umówi na zdjęcia dostaje ode mnie mini poradnik na temat tego jak się ubrać na sesje lifestyle. Najważniejsze, żebyście czuli się swobodnie i żeby było Wam wygodnie. Bardzo istotne jest, żeby cała Wasza rodzina była spójnie ubrana. Nie znaczy to, że wszyscy mają założyć np niebieskie koszulki itp. Chodzi o odpowiednie dobranie kolorów do wszystkich członków rodziny. Pora roku ma również znaczenie. Delikatne kolory super sprawdzają się wiosną i latem, natomiast jesienią pięknie z plenerem komponują się kolory ziemi jak brązy, zielenie itp. Wszystkie informacje oraz inspiracje otrzymacie ode mnie w tym mini poradniku. A jeśli jeszcze potrzebuje się czegoś doradzić to ja zawsze służę pomocą.

sesja ciążowa w krakowie
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
fotograf ciążowy w plenerze Krakow
tabliczka 9 miesiąc

   Ile trwa sesja ciążowa?

 Na spotkanie zazwyczaj umawiamy się ok 1,5h przed zachodem słońca. Dzięki temu mamy najpiękniejsze światło do zdjęć. A sama sesja trwa ok 1-1,5h. To wystarczający dla mnie czas, żeby uchwycić wszystko co najważniejsze.

sesja ciążowa w Krakowie

  Sesja ciążowa w Krakowie

 Jeśli wahasz się czy się umówić na sesję ciążową w plenerze to zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania.

error: Content is protected !!