fbpx
Sesja wizerunkowa 

Jak wygląda sesja wizerunkowa?

Chyba każdy z nas chociaż raz spotkał się z pojęciem sesji biznesowej, inaczej zwanej wizerunkową. Zazwyczaj kojarzona jest z formalnymi i neutralnymi zdjęciami o profesjonalnym wydźwięku. A jak wiadomo nie każdy biznes taki jest.

Dlaczego warto wykonać profesjonalną sesję wizerunkową? Przede wszystkim dzięki zdjęciom z takiej sesji pokazujesz, że jesteś profesjonalistą i poważnie traktujesz to co robisz.

Taka sesja wizerunkowa to  krok naprzód by ta cała nasza działalność wyglądała bardziej profesjonalnie. W dzisiejszych czasach klienci przywiązują bardzo dużą wagę do prezentacji i wizerunku. W związku z tym myślę, że warto się nad taką sesją zastanowić.

Przepis na naturalną sesję wizerunkową 

Tworząc własne miejsce w Internecie, warto zadbać o jak najlepszą prezentację nie tylko produktów i usług, ale samego siebie. Sesja wizerunkowa to coś, o czym warto pomyśleć. Tego typu forma wykonywania zdjęć stała się ostatnio niezwykle popularna. Na wstępie od razu warto zaznaczyć, że nie są to fotografie, na których patrzy się prosto w obiektyw. Można powiedzieć, że są to zdjęcia robione z ukrycia, które pokazują danego twórcę w jego naturalnym środowisku podczas pracy.

Już kilka lat temu media społecznościowe doprowadziły do sytuacji, w której prowadząc swój własny biznes, należy odsłonić się dla Klientów i pokazać twarz. Szczególnie dotyczy to branż kreatywnych i usługowych, w których warto pokazać, że za wykonywanymi produktami czy świadczonymi usługami stoją prawdziwi ludzie z pasją. Podczas sesji wizerunkowej dajemy się więc poznać z jak najlepszej strony, by Klient mógł nas poznać. Jednym zdaniem taki rodzaj fotografii pokazuje ludzi w autentyczny sposób, bez sztywnego pozowania.

W dzisiejszym wpisie chciałam Wam pokazać kilka kadrów, które miałam przyjemność wykonać dla dziewczyn z Joyfulspaces, które zajmują się sprytną organizacją przestrzeni i codziennych obowiązków. Dziewczyny głównie potrzebowały zdjęć na swoją nową stronę internetową. 

sesja wizerunkowa
sesja brandingowa
sesja wizerunkowa
sesja wizerunkowa krakow
sesja brandingowa krakow
naturalna sesja wizerunkowa
blogerki krakow
naturalna sesja wizerunkowa
naturalna sesja wizerunkowa
porządek w garderobie
jak składać skarpetki
sesja wizerunkowa krakow

Sesja wizerunkowa – co warto wiedzieć?

Decydując się na sesję wizerunkową, należy wybrać odpowiednie miejsce, które będzie pasowało i odzwierciedlało to czym się na co dzień zajmujesz. Naturalnym wyborem jest biuro, jednak czasami warto wyjść poza sztywne ramy i znaleźć ciekawą przestrzeń. Zdjęcia można wykonać w stylowej kawiarni, wynajętym lofcie czy nawet w mieszkaniu. Warto zadbać o naturalne światło, meble i dodatki do aranżacji zdjęć. Przed sesją omawiamy wszystkie szczegóły, przygotowuje dla Was “brief”, w którym są zawarte wszystkie kluczowe informacje na temat tego jak się przygotować, co będzie potrzebne podczas zdjęć.

W przypadku osób prowadzących blogi kulinarne, świetnym pomysłem będzie studio z przestronną kuchnią, niemalże jak z reklamy. Osoba w otoczeniu książek kucharskich, żywności i akcesoriów z pewnością przedstawi swoją sylwetkę o wiele atrakcyjniej, bowiem otoczenie będzie tematycznie powiązane z jej branżą. Ponadto ważne są zdjęcia w ruchu, czyli takie, które pokazują daną czynność, bowiem dużo łatwiej jest pokazać osobę w naturalny sposób, kiedy jest czymś zajęta.

Usługa, jaką jest sesja wizerunkowa kierowana jest przede wszystkim do osób, które na co dzień działają w mediach społecznościowych i nie tylko. Takie zdjęcia przydają się na bloki, do e-booków, a także kont na profilach.

sesja wizerunkowa
jak składać ubrania
porządek w szafie
jak składać ubrania
porządek w sypialni
naturalna sesja rodzinna w plenerze

Jak wygląda nasza współpraca?

 

Przed sesją

Sesja zdjęciowa

Efekt końcowy

Na początku proszę Cię, żebyś mi opowiedziała jakich zdjęć potrzebujesz. Gdzie je będziesz chciała głównie wykorzystać? Jeśli masz to, przedstawiasz mi swoją identyfikację wizualną marki.  Po naszej rozmowie przygotowuje dla Ciebie tablicę inspiracji oraz brief, w którym znajdziesz listę rekwizytów potrzebnych do sesji. 

Nie martw się jeśli jeszcze nie masz logo czy strony www. Wszystko pomogę Ci spiąć w całość tak, żeby zdjęcia z naszej sesji pasowały dokładnie do Twojej wizji.

Moja praca magisterska była poświęcona “Spójnemu wizerunkowi marki” więc ten temat jest mi bardzo bliski. Wiem na co zwrócić uwagę, żeby zbudować spójny wizerunek marki. 

Po omówieniu szczegółów związanych ze stylem jaki chcesz mieć na zdjęciach omawiamy kwestie związane np. z miejscem wykonania sesji.

Sesja wizerunkowa może odbyć się w studio, plenerze lub Twoim miejscu pracy. Wspólnie wybierzemy najlepszą opcję.

Warto zastanowić się nad wykonaniem profesjonalnego makijażu czy fryzury. 

Nie stresuj się naszym spotkaniem, na sesjach ze mną pasuje swobodna atmosfera. 

Na gotowe zdjęcia będziesz musiała poczekać maksymalnie do 10 dni. Przeważnie wysyłam gotową, obrobioną galerię w ciągu 7 dni. Zdjęcia, które Ci udostępniam będą z moim znakiem wodnym. Z tej galerii wybierasz zdjęcia które najbardziej Ci się podobają. Po dokonaniu przez Ciebie wyboru przygotowuje dla Ciebie wybrane pliki w pełnej rozdzielczości bez mojego znaku wodnego.

Do każdej sesji przygotowuję również  umowę licencyjną dzięki, której będzie mogła używać zdjęć zgodnie z prawem.

Masz więcej pytań?

Zapraszam:

 

blog/cennik/kontakt

error: Content is protected !!